Новости
Неделя 6-я по Пасхе, о слепом. Фоторепортаж
В Богоявленском соборе 17 мая на Божественной литургии звучали слова: «Всех Владыка и Творец преходя, обрете на пути слепа седяща, плачуща и глаголюща: не видех в житии солнца сияюща, ниже луны света озаряющаго. Темже вопию Ти: рождейся от Девы, просвещей всяческая, просвети мя яко благоутробен, да зову припадая Тебе Владыко Христе Боже: прегрешеий оставление даруй, за множество милости нам Человеколюбче».
Память Пелагеи Тарсийской. Фото
17 мая. в Неделю 6-ю по Пасхе, в Богоявленском соборе отмечали память святой мученицы Пелагии, и звучал тропарь: «Агница Твоя, Иисусе, Пелагия зовет велиим гласом: Тебе, Женише мой, люблю, и, Тебе ищущи, страдальчествую, и сраспинаюся, и спогребаюся Крещению Твоему, и стражду Тебе ради, яко да царствую в Тебе, и умираю за Тя, да и живу с Тобою, но яко жертву непорочную приими мя, с любовию пожершуюся Тебе. Той молитвами, яко Милостив, спаси души наша».
Память преподобного Феодосия Печерского.Фото
16 мая в Богоявленском соборе чтили память преподобного Феодосия Печерского, и звучал тропарь: «Возвы́сився на доброде́тель, измла́да возлюби́в мона́шеское житие́,/ к жела́нию до́блественне дости́г, всели́лся еси́ в пеще́ру, и, украси́в житие́ твое́ поще́нием и све́тлостию, в моли́твах, я́ко безпло́тен, пребыва́л еси́, в Росси́йстей земли́, я́ко све́тлое свети́ло, проси́яв, о́тче Феодо́сие, моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим».
Владыка Тихон совершил благодарственный молебен ко Господу в Свято-Успенском монастыре Орла
Сегодня, 15 мая, в день памяти святителя Афанасия Великого, архиепископа Александрийского, Перенесения мощей благоверных князей Российских Бориса и Глеба, во Святом Крещении Романа и Давида, митрополит Орловский и Болховский Тихон совершил благодарственный молебен ко Господу в Свято-Успенском монастыре Орла.
Страницы
- « первая
- ‹ предыдущая
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- следующая ›
- последняя »







